Напевно, кожен бачив гігантські монітори, повні цифр і даних, у фільмах про глобальні катастрофи або надскладні операції спецслужб.

Насправді ж, такі монітори з величезною кількістю даних можна зустріти не лише у фільмах. До того ж у реальному житті їх аналізують не супергерої, а звичайні люди. Центри управління космічними польотами, військові бази, брокерські компанії, власники бізнесу – це лише невеликий перелік сфер, де використовуються дашборди (інформаційні панелі).

Але давайте про все по черзі!

Визначення:

Дашборд – це візуальний інструмент, який вміщує і відображає всі ключові дані в одному місці. Зібрана інформація може бути представлена у вигляді діаграм, графіків, таблиць та інших візуальних елементів. Основна мета інформаційних панелей – допомогти людям ефективно працювати з великими обсягами даних і приймати релевантні рішення залежно від їхніх цілей. 

Вам може здатися, що інформаційні панелі складні для розуміння, але це залежить безпосередньо від UI дизайну дашборду. Помилково думати, що такими інструментами можуть користуватися лише керівники компаній, топ-менеджери та головні бухгалтери. Якісний дашборд можуть використовувати навіть люди з мінімальними технічними знаннями.

Основні риси якісного дизайну інтерфейсу дашборду

Якісний дашборд характеризується кількома ключовими ознаками, що безпосередньо визначають його клієнтоорієнтованість, зручність та ефективність у наданні цифр та інсайтів, пов'язаних з бізнесом, зокрема:

 1. Прозорість: Дані на дашборді представлені чітко та однозначно, візуальні елементи інтерфейсу не відволікають і не вводять в оману: шрифти та елементи передбачувані та звичні для дашборду.
 1. Інтуїтивно зрозуміла навігація: Всі типи користувачів вебсайту отримують доступ до потрібної інформації, не стикаючись із серйозними перешкодами, навіть якщо вони взаємодіють з платформою вперше.
 1. Актуальна інформація: Інформаційна панель представляє дані та показники, що відповідають цілям користувача. Менш релевантна або застаріла інформація не відображається.
 1. Персоналізовані пропозиції: Користувачі можуть обрати макет дашборду, спосіб відображення даних і налаштування відповідно до своїх уподобань і потреб.
 1. Адаптивний інтерфейс: Інформаційна панель працює однаково добре на різних пристроях і на екранах різних розмірів, забезпечуючи якісний користувацький досвід для всіх користувачів.
 1. Швидкість і продуктивність: Дашборд швидко завантажується і реагує на дії користувача.
 1. Сповіщення: Дашборд надсилає сповіщення та попередження, коли це необхідно, наприклад, про нові дані або зміни у поточних показниках.

Отже, якісний дашборд робить навіть складні дані доступними та зрозумілими, дозволяючи користувачам приймати обґрунтовані рішення та досягати поставлених цілей. Наприклад, для міжнародної освітньої платформи Aspire студія Турум-бурум створила унікальний дизайн дашборду мобільного додатку, орієнтований на різні типи користувачів, зокрема вчителів, студентів та адміністраторів. 

Наша команда розробила сучасний дизайн з інтуїтивно зрозумілою структурою, чіткою категоризацією та ефективним пошуком релевантних товарів. Ці покращення призвели до збільшення залученості користувачів, вищого коефіцієнта конверсії та більш приємного досвіду покупок загалом.

Приклад інтерфейсу дашборду, створеного командою Турум-бурум

Типи дашбордів

Дашборди можна поділити на невеликі групи залежно від кількості баз даних, що використовуються, способу їх візуалізації та кількості людей, які мають до них доступ. Загалом дашборди поділяються на два типи: тактичні та стратегічні.

 1. Тактичні дашборди потрібні для управління конкретними процесами. Наприклад, на головному екрані Google Analytics відображається кількість відвідувачів за останній тиждень і на момент перегляду дашборду. Тут також міститься інформація про джерела трафіку, пікові години перегляду – загалом, основні показники, необхідні для аналізу та розвитку сайту.
 1. Стратегічні дашборди використовуються для отримання глобального погляду на ситуацію в компанії чи на ринку. Вони збирають та співвідносять показники з різних джерел за заданими формулами, дозволяючи користувачам бачити поточний дохід і розуміти фінансовий стан компанії.

UI дизайн Flutter дашборду: визначення та переваги

Flutter – розроблений компанією Google інструмент, який дозволяє розробникам створювати дизайн застосунків для мобільних, веб та десктоп платформ на базі готового коду. Дизайн інтерфейсу Flutter використовує потужні можливості фреймворку для створення динамічних дашбордів із гнучкими віджетами та їх елементами. 

Розробники можуть використовувати можливості інтерфейсу Flutter для створення дашбордів, які відображають дані у вигляді діаграм, графіків, таблиць та інших візуальних елементів. Такий підхід надає користувачам чітку, організовану інформацію для аналізу та прийняття рішень.

Серед переваг Flutter можна виділити наступні:

 • Крос-платформна сумісність: Flutter дозволяє створювати дашборди для різних платформ, забезпечуючи однаковий досвід для користувачів на Android, iOS, у браузері та на персональних комп'ютерах.
 • Персоналізація: Flutter пропонує великий вибір віджетів та інструментів, які дозволяють розробникам створювати UX/UI дизайн дашбордів відповідно до конкретних потреб.
 • Швидка реалізація: Функція швидкого перезавантаження Flutter прискорює процес розробки, дозволяючи вносити швидкі зміни та тестувати продукт без потреби внесення серйозних правок у застосунок.
 • Послідовний дизайн: Структура Flutter, заснована на віджетах, що забезпечує нативний і гармонійний дизайн на різних платформах і створює цілісний користувацький досвід.

Flutter UI дизайн дозволяє розробникам створювати практичні та візуально привабливі дашборди. Такий підхід спрощує доступ до даних, дозволяючи користувачам приймати обґрунтовані рішення та підвищувати свою продуктивність.

Візуалізація даних: UI дизайн таблиць дашборду

Мета дашборду у вигляді таблиць полягає в тому, щоб упорядкувати та продемонструвати складні набори даних у простий спосіб, дозволяючи користувачам швидко виявляти існуючі закономірності та тенденції.

Ключові аспекти ефективного UI дизайну таблиць дашбордів включають:

 • Читабельність: Застосовуйте чіткі підписи, заголовки таблиць і однорідний формат, щоб полегшити розуміння даних.
 • Сортування та фільтрація: Надайте користувачам можливість сортувати та фільтрувати дані, щоб зосереджуватись виключно на релевантній інформації.
 • Адаптивний дизайн: Створюйте таблиці, що адаптуються до різних розмірів екранів і пристроїв для зручності їх використання.
 • Візуальні підказки: Використовуйте кольори, іконки та інші візуальні елементи, щоб виокремити ключові дані та зробити їх більш читабельними.
 • Персоналізація: Надайте користувачам можливість змінювати вигляд таблиць, розширювати рядки та деталізувати дані для зручності сприйняття.

Фокус на цих аспектах допоможе вам розробити таблиці дашбордів, які ефективно відображатимуть дані й тим самим допомагати користувачам приймати обдумані рішення та отримувати важливі інсайти.

Попри візуальну простоту, створення якісного дизайну дашборд-таблиць вимагає великого досвіду і глибоких знань. Як приклад, можна розглянути кейс Logistic – процес розробки дизайну дашборду для управління закупівлею товарів, включаючи створення UI дизайну інтерфейсу дашборду адміністратора. 

Інформаційна панель повинна була враховувати різні потреби користувачів, включаючи управління посилками, їх відстеження у реальному часі, зручне планування самовивозу і доставки товару. Тож більшість блоків інформаційної панелі ми представили у вигляді таблиць, оскільки вони дозволяють одночасно побачити дані за різними запитами, дозволяючи користувачам швидко інтерпретувати та порівнювати інформацію. Крім цього, таблиці можуть відображати точні значення, що робить їх надзвичайно важливими для детального аналізу та прийняття рішень.

Але перед тим, як розпочинати розробку інтерфейсу дашборд-таблиці, команді Турум-бурум довелося виконати чимало роботи. Так, ми здійснили глибоку аналітику, щоб зрозуміти специфіку бізнесу. Цей процес включав збір бізнес-вимог, інтерв'ю з користувачами та дослідження цільової аудиторії. 

Після цього ми розробили оптимальну інформаційну структуру, шлях користувача та прототипи майбутнього продукту. Саме ці кроки дозволили нам розробити дизайн продукту, що забезпечує якісний та персоналізований користувацький досвід.

Інтерфейс поєднує в собі візуально привабливий дизайн з чіткою структурою, гарантуючи, що користувачі можуть швидко зрозуміти та взаємодіяти з різними елементами застосунку або вебсайту.

Пошук релевантних даних: UI дизайн фільтрів дашборду

UI дизайн фільтрів дашборду фактично створює для користувачів інструмент контролю даних та уточнення пошукових запитів. 

Добре продуманий дизайн дозволяє користувачам звужувати набори даних на основі певних критеріїв, що допомагає їм швидко та ефективно знаходити релевантну інформацію.

Ключові елементи UI дизайну фільтрів дашборду містять:

 • Зручний дизайн: Фільтри повинні бути зрозумілими й простими у використанні, щоб користувачі могли легко їх застосовувати та змінювати.
 • Різноманітність типів фільтрів: Пропонуйте різні стилі фільтрів, такі як випадаючі списки, чек-бокси та слайдери, щоб відповідати різним потребам користувачів.
 • Оновлення в реальному часі: Інформаційна панель повинна оновлювати дані в режимі реального часу при застосуванні фільтрів, миттєво показуючи відфільтровану інформацію.
 • Прозорість: Чітко вказуйте, які фільтри активні, щоб користувачі знали, які параметри наразі застосовуються і могли їх налаштувати відповідно.
 • Ієрархічна фільтрація: Для більшого контролю реалізуйте фільтрацію на декількох рівнях: за категоріями, підкатегоріями або конкретними точками даних.
 • Пресети та збереження фільтрів: Дозвольте користувачам зберігати та повторно використовувати налаштування фільтрів для швидкої та ефективної персоналізації.
 • Адаптивний дизайн: Створюйте фільтри, які добре працюють на різних пристроях і екранах, забезпечуючи доступність на мобільних і десктопних пристроях.
 • Послідовність і зворотний зв'язок: Підтримуйте єдиний дизайн фільтрів на всій інформаційній панелі та надавайте користувачам зворотний зв'язок, наприклад, щоб зробити взаємодію користувачів з інтерфейсом більш передбачуваною.

Загалом, ефективний UI дизайн фільтрів дашборду покращує взаємодію з користувачем, дозволяючи йому зосередитися на найбільш релевантних даних і отримати цінну інформацію з дашборду. Надаючи пріоритет зручності та зрозумілості, ви можете створити більш привабливий і продуктивний досвід роботи з дашбордом для своєї цільової аудиторії.

Ефективне використання UI дизайну карток дашборду

Дизайн дашбордів у вигляді карток – це ефективний підхід до організації та представлення інформації. Завдяки такому підходу користувачі можуть швидко отримати ключову інформацію, розбивши дані на окремі картки, кожна з яких містить певний набір даних або метрику. Картки мають модульну структуру, що дозволяє користувачам переставляти та змінювати їхні розміри відповідно до своїх уподобань.

Візуальна ієрархія всередині карток робить акцент на найважливішій інформації, полегшуючи користувачам читання і трактування даних. Щоб забезпечити інтуїтивно зрозумілий дизайн карток дашборду, використовуйте однакові шрифти та кольори, додайте інтерактивні функції та іконки. Це також дозволить користувачам краще досліджувати дані та отримувати глибше розуміння ситуації.

Крім цього, переконайтеся, що картки організовані та згруповані за темами або категоріями, а також легко адаптуються до різних розмірів екранів і пристроїв для забезпечення однакового користувацького досвіду на різних платформах. Вдалий дизайн інтерфейсу карток дашборду спрощує збір інформації, дозволяючи користувачам швидко та ефективно приймати обґрунтовані рішення.

Оптимізація користувацького досвіду: Ключові елементи дизайну мобільного інтерфейсу Dashboard

Дизайн мобільного інтерфейсу Dashboard фокусується на створенні простих у використанні та навігації інформаційних панелей на мобільних пристроях. А оскільки сьогодні люди особливо цінують можливість керувати своїм бізнесом на ходу, дуже важливо забезпечити однаковий рівень задоволеності клієнтів під час використання різних пристроїв. 

Отже, розробляючи дизайн мобільного інтерфейсу дашборду переконайтеся, що продукт:

 • добре працює на екранах різних розмірів та розширення;
 • має інтуїтивно зрозумілу навігацію та візуалізації, які полегшують користувачам доступ до даних та забезпечують їх швидку інтерпретацію;
 • має правильну візуальну ієрархію, яка пріоретизує важливу інформацію, скеровуючи користувачів до ключових інсайтів;
 • включає інтерактивні елементи для підвищення залученості користувачів;
 • забезпечує оновлення даних у реальному часі та швидке завантаження елементів при цьому оптимізуючи продуктивність. 

Реалізувавши ці пункти, дизайн інтерфейсу мобільного застосунку може забезпечити безперебійну та продуктивну роботу користувачів навіть під час руху.

Зверніть увагу, що для деяких продуктів краще створювати веб рішення, які однаково добре працюють на різних пристроях, а для інших – окремий дизайн інтерфейсу мобільного застосунку. Хороший UI-дизайнер повинен знати, як впоратися з обома завданнями.

Наприклад, команда Турум-бурум створила Flutter дизайн інтерфейсу для API SaaS-проекту Spot.One. Мета полягала в тому, щоб надати користувачам доступ до даних API Spot.One та дозволити клієнтам ефективно керувати ними на ходу. Адаптувавши дизайн дашборду для мобільних пристроїв, команда задовольнила потреби широкої цільової аудиторії.

Створена інформаційна панель пропонувала інтуїтивно зрозумілу навігацію, оновлення даних у реальному часі та інтерактивні елементи, такі як кліки та свайпи. Такий підхід підвищив залученість користувачів і дозволив їм швидко аналізувати дані та приймати обґрунтовані рішення.

Загалом, дизайн інтерфейсу дашборду забезпечив впорядкований, ефективний і зручний досвід, продемонструвавши потенціал Flutter у створенні високоякісних дашбордів для різноманітних застосунків.

Приклад створення UX/UI дизайну для Web3 проєкту 

Підсумовуючи, можна сказати, що ефективний UI дизайн дашборду має важливе значення для презентації складних даних у доступному та зручному для використання вигляді. Надаючи пріоритет ясності, оперативності, персоналізації та оновленню даних у реальному часі, дизайнери можуть створити найкращий UI дизайн дашборду, який дозволить користувачам приймати важливі обґрунтовані рішення. Однак, щоб розробити хороший дашборд, потрібно врахувати багато аспектів і сподіваємось, що ця стаття допоможе вам із цим ефективно впоратись!

Поділитися постом у:

Інші статті

1
/
1

Більше кейсів від Турум-бурум?

Перегляньте наше портфоліо з різноманітних сфер бізнесу, щоб переконатися в нашому досвіді.

Дивитися портфоліо

Напишіть нам, і почнемо співпрацю!

Ваше повідомлення було відправлене! Ми зв'яжемося з вами якомога швидше

Відправити ще одну заявку
Doublecheck your form data please